Kategorite

Me te lexuarat

siteadm
669 Posts
Të njohim ilaçet/ Cefuroxime, kur përdoret ky lloj antibiotikuTë njohim ilaçet/suplementet

Të njohim ilaçet/ Cefuroxime, kur përdoret ky lloj antibiotiku

Cefuroxime është një ilaç që mjeku mund tua japë në rastin e otitit, faringitit apo cistitit bakterial. Ai është një
Sëmundjet e mëlçisë/ Çfarë është Kolangiti sklerotizues primar dhe si trajtohetGastroeneterologji

Sëmundjet e mëlçisë/ Çfarë është Kolangiti sklerotizues primar dhe si trajtohet

Kolangiti sklerotizues primar është një sëmundje kronike që përfshin rrugët biliare dhe për rrjedhojë mëlçinë, duke bërë pjesë në grupin
Si funksionon pajisja që monitoron vlerën e oksigjenit në gjakun e pacientit të infektuar me Covid-19Laborator dhe Radiologji

Si funksionon pajisja që monitoron vlerën e oksigjenit në gjakun e pacientit të infektuar me Covid-19

Covid -19 Corona tashmë është kthyer në një pandemi e cila globalisht po shkakton dëme të mëdha jetësh njerëzore dhe
PSIKOLOGJI/Në botën e dominuar nga media, Biblioterapia mënyrë efikase trajtimiPsikologji

PSIKOLOGJI/Në botën e dominuar nga media, Biblioterapia mënyrë efikase trajtimi

Biblioterapia përfshin konsultimin e librave, materialeve të leximit dhe mjeteve didatike për të ndihmuar pacientin të kuptojë më mirë shqetësimet
Çfarë duhet të dimë për fontanelën, “i buti i kokës” së fëmijëveNena dhe Femija

Çfarë duhet të dimë për fontanelën, “i buti i kokës” së fëmijëve

Fontanela quhet ndryshe “i buti i kokës” ose “ujthi” i të porsalindurve. Natyra e ka krijuar kokën e fëmijës të
Të njohim ilaçet/ Acidi stomakut, kur duhet të marrim Esomeprazol?Të njohim ilaçet/suplementet

Të njohim ilaçet/ Acidi stomakut, kur duhet të marrim Esomeprazol?

Esomeprazoli i përket grupit të ilaçeve që quhen frenues të pompës protonike, shkurt IBP. Mekanizmi i veprimit të këtyre ilaçeve
Të njohim ilaçet/ Voltaren, pse përdoret dhe efektet anësoreTë njohim ilaçet/suplementet

Të njohim ilaçet/ Voltaren, pse përdoret dhe efektet anësore

Voltaren është emri tregtar i një ilaçi me përbërës aktiv (substanca kimike që jep efekt në organizëm) të njohur si
Dhimbja e kaviljes (kyçit të këmbës), nga se shkaktohetOrtopedi dhe Fizioterapi

Dhimbja e kaviljes (kyçit të këmbës), nga se shkaktohet

Kavilja (kyçi i këmbës) është një tërësi komplekse kockash, ligamentesh, tendinash dhe muskujsh. Ajo është mjaftueshëm e fortë për të
Dr. Afërdita Stroka: Si të ruajmë lëkurë të shëndetshmeDermatologji

Dr. Afërdita Stroka: Si të ruajmë lëkurë të shëndetshme

Çfarë shkakton rrezatimi diellor? Një nga mënyrat më të rëndësishme për t’u kujdesur për lëkurën tuaj është shfrytëzimi i kujdesshëm
Skuqja e fytyrës dhe eritrofobia, shkaqet dhe trajtimiDermatologji

Skuqja e fytyrës dhe eritrofobia, shkaqet dhe trajtimi

Skuqja e fytyrës në fakt është lidhur shpesh me një gjendje emocionale kur personi ka turp apo ndjehet në siklet