Kategorite

Me te lexuarat

siteadm
689 Posts
RISI SHKENCORE/ Robotët Revolucionare Biomjekesorë që u vijnë në ndihmë sistemit spitalorMirëqenie

RISI SHKENCORE/ Robotët Revolucionare Biomjekesorë që u vijnë në ndihmë sistemit spitalor

A do t’i besonit jetën tuaj një kirurgu robotik? Po për shëndetin tuaj mendor? Ndërsa disa mund të jenë të
NDIHMA E PARË/ Djegiet nga avulli apo uji i nxehtë, trajtimi dhe këshillatDermatologji

NDIHMA E PARË/ Djegiet nga avulli apo uji i nxehtë, trajtimi dhe këshillat

Djegiet nga avulli apo uji i nxehtë janë ndër incidentet më të shpeshta në shtëpi. Mund të mos ndikojnë në
Si ta bëjmë bashkëprindërimin pozitiv dhe të efektshëm për të gjithë familjen (pas ndarjes)Psikologji

Si ta bëjmë bashkëprindërimin pozitiv dhe të efektshëm për të gjithë familjen (pas ndarjes)

Midis ty dhe ish bashkëshortit tënd gjërat nuk shkuan mirë? Nuk ja dolët dot që të qëndronit partner për jetë?
Pse është i rëndësishëm dhe çfarë duhet të dimë për sigurinë ushqimoreMirëqenie

Pse është i rëndësishëm dhe çfarë duhet të dimë për sigurinë ushqimore

Siguria ushqimore është disiplina që ka si detyrë të sigurojë cilësinë e ushqimeve sipas përbërjes së mikroorganizmave. Një nga rreziqet
Lemza, një fenomen fiziologjik apo shenjë sëmundjeje. Ja çfarë duhet të dimëGastroeneterologji

Lemza, një fenomen fiziologjik apo shenjë sëmundjeje. Ja çfarë duhet të dimë

Është një fenomen fiziologjik, por mund të jetë edhe shenjë sëmundje. Më poshtë po japim një informacion të shkurtër mbi
Regjimi ushqimor, çfarë duhet të konsumojmë për tiroiditin HashimotoEndokrinologji

Regjimi ushqimor, çfarë duhet të konsumojmë për tiroiditin Hashimoto

Regjimi ushqimor për tiroiditin e Hashimotos është i rëndësishëm për të parandaluar rëndimin e kuadrit klinik që ndryshon totalisht stilin
Kanceri i Pankreasit, “Vrasësi i Heshtur Biologjik”Endokrinologji

Kanceri i Pankreasit, “Vrasësi i Heshtur Biologjik”

KANCERI I PANKREASIT I CILI ESHTE NJE NDER TUMORET ME TE RREZIKSHME PER MOMENTIN NUK SHFAQ ASNJE SIMPTOME. PER KETE
Rekomandimi/ Të aplikohet fluori në dhëmbët e fëmijëve më të vegjël se 5 vjeçGastroeneterologji

Rekomandimi/ Të aplikohet fluori në dhëmbët e fëmijëve më të vegjël se 5 vjeç

Task Forca e Shërbimeve Prandaluese në SHBA ka publikuar një rekomandim për ndihmuar klinikat e kujdesit parësor që të mbrojnë
Çfarë duhet të dimë për nyjet limfatike rojtare (sentinele)Mirëqenie

Çfarë duhet të dimë për nyjet limfatike rojtare (sentinele)

Nyjet limfatike janë gjendra të vogla të përhapura në të gjithë trupin, të grupuara në grupe të vogla. Funksioni i
Të njohim ilaçet/ Çfarë është Ivermektina, po flitet si kurë në pandemiTë njohim ilaçet/suplementet

Të njohim ilaçet/ Çfarë është Ivermektina, po flitet si kurë në pandemi

Prej kohësh po flitet për përdorimin e molekulës ivermektin ndaj pandemisë, si një risi në arsenalin terapeutik mjekësor. Megjithatë studimet