Kategorite

Me te lexuarat

siteadm
587 Posts
Çrregullimet e gjumit tek fëmijët, shkaqet dhe këshillat e pediatresNena dhe Femija

Çrregullimet e gjumit tek fëmijët, shkaqet dhe këshillat e pediatres

Me vullnetin e mirë për të ndihmuar nënat e reja, gjej rastin të postoj disa këshilla praktike, në lidhje me
Rubeola tek të rriturit dhe fëmijët, gjithçka duhet të dimëSëmundje infektive

Rubeola tek të rriturit dhe fëmijët, gjithçka duhet të dimë

Rubeola është një infeksion viral simptomat kryesore të të cilit janë skuqja e lëkurës dhe shfaqja e njollave të vogla
Kanceri kolorektal/ Analiza e feçe gjak okult (FOB) që sinjalizon hemorragjinë e aparatit tretësLaborator dhe Radiologji

Kanceri kolorektal/ Analiza e feçe gjak okult (FOB) që sinjalizon hemorragjinë e aparatit tretës

Analiza e feçe gjak okult është një analizë që përdoret për të vlerësuar praninë e asaj që quhet gjaku okult
PSIKOLOGJI/ Sindroma e bletës Mbretëreshë mes femrave, rivaliteti dhe konkurrencaPsikologji

PSIKOLOGJI/ Sindroma e bletës Mbretëreshë mes femrave, rivaliteti dhe konkurrenca

Në fakt sindroma e bletës Mbretëreshë nuk njihet nga psikologët profesionistë, megjithatë janë shumë femra që i drejtohen terapeutit për
Ka ardhur koha që shëndeti mendor të bëhet temë e bisedave tona të zakonshmePsikologji

Ka ardhur koha që shëndeti mendor të bëhet temë e bisedave tona të zakonshme

Unë shpresoj për një të ardhme kur nuk do të kemi nevojë për Ditën Botërore të Shëndetit Mendor Ndërsa kam
Mononukleoza apo sëmundja e puthjes/ Si ta dallojmë sëmundjen infektive që prek fëmijëtNena dhe Femija

Mononukleoza apo sëmundja e puthjes/ Si ta dallojmë sëmundjen infektive që prek fëmijët

Eshtë sëmundje infektive që shkaktohet nga virusi Epstein- Barr. Ky virus infekton rreth 95% të popullatës, po vetëm në 1/3
Keni dëgjuar të thonë “mos e mbaj urinën”? Ja cilat janë pasojatMirëqenie

Keni dëgjuar të thonë “mos e mbaj urinën”? Ja cilat janë pasojat

A e dinit që të mbash urinën ka pasoja? Sigurisht e bëjmë shpesh gjatë jetës, jemi në punë, jemi të
Tumori i gjirit/ Çfarë duhet të dimë për mamografinë dhe si kryhetLaborator dhe Radiologji

Tumori i gjirit/ Çfarë duhet të dimë për mamografinë dhe si kryhet

Tetori është shpallur si muaji i luftës kundër kancerit të gjirit, duke u quajtur “tetori rozë”. Në Shqipëri ka nisur
Uveiti, apo inflamacioni i syrit/ Si ta dallojmë dhe trajtimiOkulistike

Uveiti, apo inflamacioni i syrit/ Si ta dallojmë dhe trajtimi

Uveiti është inflamacioni uveas, një shtresë e vendosur mes sklerës dhe retinës. Mayo Clinic thotë se ky çregullim shfaaqet përmes
PSIKOLOGJI/ “E kam në majë të gjuhës”, çfarë është lapsusi frojdianPsikologji

PSIKOLOGJI/ “E kam në majë të gjuhës”, çfarë është lapsusi frojdian

Lapsusi frojdian mund të përcaktohet si një farë gabimi i pavullnetshëm i shkaktuar nga një konflikt psiqik tek individ. Në