Kategorite

Me te lexuarat

siteadm
587 Posts
Çfarë duhet të dimë për PFO-në, sëmundja e lindur e zemrësSemundjet e zemres

Çfarë duhet të dimë për PFO-në, sëmundja e lindur e zemrës

Patent Foramen Ovale (PFO) është një ndër anomalitë më të shpeshta të lindura të zemrës, e pranishme që në lindje
Pse duhet analiza e hormonit të testosteronitLaborator dhe Radiologji

Pse duhet analiza e hormonit të testosteronit

Testosteroni është një hormon steroid i prodhuar nga testikujt dhe mbiveshkorja te meshkujt dhe vezoret dhe mbiveshkorja tek femrat. Bëhet
Regjimi ushqimor/ Pse zinku është i rëndësishëm për organizmin tonëRegjim ushqimor

Regjimi ushqimor/ Pse zinku është i rëndësishëm për organizmin tonë

Shpesh harrojmë të përfshijmë në regjimin tonë ushqimor disa minerale me shumë rënësi për organizmin tonë, siç është dhe zinku.
Çfarë është Bursiti dhe si trajtohetOrtopedi dhe Fizioterapi

Çfarë është Bursiti dhe si trajtohet

Bursiti është një çrregullim që prek një burse, apo një qese e mbushur me lëng që ndodhet nën lëkurë, në
Infeksionet e veshit te mesëm tek fëmijët, këshillat e pediatresNena dhe Femija

Infeksionet e veshit te mesëm tek fëmijët, këshillat e pediatres

Otiti media është infeksion ose inflamacion i veshit të mesëm. Ndodh në zonën midis membranës timpanike dhe veshit të brendshëm.
Rëndësia e vitaminës D dhe si duhet ta marrimTë njohim ilaçet/suplementet

Rëndësia e vitaminës D dhe si duhet ta marrim

E RENDESISHME! Ky artikull është vetëm për të rriturit dhe jo fëmijët. Rekomandohet se para se të vendosni të merrni
Mjekimi me aerosol, pse është i rëndësishëm trajtimi. Këshillat e pediatresNena dhe Femija

Mjekimi me aerosol, pse është i rëndësishëm trajtimi. Këshillat e pediatres

Ka prindër që hezitojnë ta përdorin mjekimin me aerosol e cila është e thjeshtë, e domosdoshme në rastet që do
Aditivët ushqimorë/ Maltodextrin, çfarë duhet të kemi parasysh për këtë lloj sheqeriTë njohim ilaçet/suplementet

Aditivët ushqimorë/ Maltodextrin, çfarë duhet të kemi parasysh për këtë lloj sheqeri

Maltodextrin është një karbohidrat që zakonisht gjendet në suplementet sportive dhe në ushqimet e përpunuara. I përket grupit të sheqernave
Si mund të ulim temperaturën tek fëmijët dhe të rrituritMirëqenie

Si mund të ulim temperaturën tek fëmijët dhe të rriturit

Duhet të dimë se ka trajtime të ndryshme për të ulur temperaturën për të shmangur kështu komplikacione të mëtejshme. Flasim
Sindroma Cushing, çfarë duhet të dimë? Shenjat, trajtimi dhe regjimi ushqimorEndokrinologji

Sindroma Cushing, çfarë duhet të dimë? Shenjat, trajtimi dhe regjimi ushqimor

Sindroma Cushing (ndonjëherë në mënyrë jo të duhur quhet dhe sëmundja e Cushing) është një bashkësi simptomash e shenjash klinike