Kategorite

Me te lexuarat

siteadm
584 Posts
Si mund të trajtohet urthi te të moshuarit?Gastroeneterologji

Si mund të trajtohet urthi te të moshuarit?

Mjeku gastro-hepatolog, Altin Cekodhima, shpjegon për “Panorama” se si shfaqet kjo sëmundje te kjo grupmoshë dhe çfarë mund të bëhet
Çfarë fshihet pas gjakrrjedhjes nga hundaORL

Çfarë fshihet pas gjakrrjedhjes nga hunda

Trajtimi si duhet i origjinës së saj do të çojë në kurim. Gjithsesi në njëfarë mënyre, ajo mund të parandalohet.
Si të parandalojmë infeksionin e syritOkulistike

Si të parandalojmë infeksionin e syrit

Sy të skuqur, të rëndë, të ndjeshëm ndaj dritës? Janë këto disa nga simptomat e konjunktivitit (infeksionit të syrit). Por
Kur duhet bërë vizita e parë e syve të fëmijëve?Okulistike

Kur duhet bërë vizita e parë e syve të fëmijëve?

Shpesh prinderit pyesin me te drejte se kur eshte mire te behet vizita e pare okulistike per femijet e tyre.
Çfarë duhet të dimë për kancerin e gjirit?Onkologji

Çfarë duhet të dimë për kancerin e gjirit?

Kanceri i gjirit eshte nje nga llojet mete shpeshta te kancereve tek grate, sidomos tek ato mbi 35 vjec. çdo
A mund të pihen bashkë paracetamoli dhe ibuprofeni?Të njohim ilaçet/suplementet

A mund të pihen bashkë paracetamoli dhe ibuprofeni?

Ibuprofeni dhe paracetamoli janë të dyja kundër dhimbjeve, dhe mund të merren në çdo farmaci. Megjithatë shpesh ka debate për
Zbulimi i sëmundjeve, kur duhen kryer analizat e gjakut dhe ato të përgjithshmetLaborator dhe Radiologji

Zbulimi i sëmundjeve, kur duhen kryer analizat e gjakut dhe ato të përgjithshmet

Cila është rëndësia e check-up-it dhe përse duhet bërë kontrolli i shëndetit? Të parandalosh është më e lehtë se të
Bunion (gungat) në këmbë. A ka zgjidhje?Ortopedi dhe Fizioterapi

Bunion (gungat) në këmbë. A ka zgjidhje?

Një bunion (hallux valgus) është një deformim i kyςit bazë të gishtit të madh të këmbës. Në shumë raste shkaku
Dhimbja dhe kruarja e veshit, ja sëmundjet që e paralajmërojnëORL

Dhimbja dhe kruarja e veshit, ja sëmundjet që e paralajmërojnë

Gjithë verën problemet e veshit përbëjnë një nga shqetësimet kryesore të pacientëve tanë. Për studim anatomik veshi ndahet në 3
Këshilla të thjeshta për dhëmbë të bardhë e të shëndetshëmGastroeneterologji

Këshilla të thjeshta për dhëmbë të bardhë e të shëndetshëm

Sëmundja kryesore që prek dhëmbët tanë është kariesi, i cili është një infeksion që shkaktohet nga mikrobet që gjenden në