Kategorite

Me te lexuarat

siteadm
682 Posts
Si të parandalojmë infeksionin e syritOkulistike

Si të parandalojmë infeksionin e syrit

Sy të skuqur, të rëndë, të ndjeshëm ndaj dritës? Janë këto disa nga simptomat e konjunktivitit (infeksionit të syrit). Por
Kur duhet bërë vizita e parë e syve të fëmijëve?Okulistike

Kur duhet bërë vizita e parë e syve të fëmijëve?

Shpesh prinderit pyesin me te drejte se kur eshte mire te behet vizita e pare okulistike per femijet e tyre.
Çfarë duhet të dimë për kancerin e gjirit?Onkologji

Çfarë duhet të dimë për kancerin e gjirit?

Kanceri i gjirit eshte nje nga llojet mete shpeshta te kancereve tek grate, sidomos tek ato mbi 35 vjec. çdo
A mund të pihen bashkë paracetamoli dhe ibuprofeni?Të njohim ilaçet/suplementet

A mund të pihen bashkë paracetamoli dhe ibuprofeni?

Ibuprofeni dhe paracetamoli janë të dyja kundër dhimbjeve, dhe mund të merren në çdo farmaci. Megjithatë shpesh ka debate për
Zbulimi i sëmundjeve, kur duhen kryer analizat e gjakut dhe ato të përgjithshmetLaborator dhe Radiologji

Zbulimi i sëmundjeve, kur duhen kryer analizat e gjakut dhe ato të përgjithshmet

Cila është rëndësia e check-up-it dhe përse duhet bërë kontrolli i shëndetit? Të parandalosh është më e lehtë se të
Bunion (gungat) në këmbë. A ka zgjidhje?Ortopedi dhe Fizioterapi

Bunion (gungat) në këmbë. A ka zgjidhje?

Një bunion (hallux valgus) është një deformim i kyςit bazë të gishtit të madh të këmbës. Në shumë raste shkaku
Dhimbja dhe kruarja e veshit, ja sëmundjet që e paralajmërojnëORL

Dhimbja dhe kruarja e veshit, ja sëmundjet që e paralajmërojnë

Gjithë verën problemet e veshit përbëjnë një nga shqetësimet kryesore të pacientëve tanë. Për studim anatomik veshi ndahet në 3
Këshilla të thjeshta për dhëmbë të bardhë e të shëndetshëmGastroeneterologji

Këshilla të thjeshta për dhëmbë të bardhë e të shëndetshëm

Sëmundja kryesore që prek dhëmbët tanë është kariesi, i cili është një infeksion që shkaktohet nga mikrobet që gjenden në
Fizioterapia, sekreti i një jete të shëndetshme!Ortopedi dhe Fizioterapi

Fizioterapia, sekreti i një jete të shëndetshme!

Fizioterapia ofron shërbime terapeutike në shumë specialitete duke përfshirë: • sistemin kardio-respirator • geriatri • rheumatologji • neurologji • pediatri
Flet mjekja pediatre Anila Sevdari/ Çfarë është gastroenteriti dhe si të kujdesemi për fëmijënNena dhe Femija

Flet mjekja pediatre Anila Sevdari/ Çfarë është gastroenteriti dhe si të kujdesemi për fëmijën

Gastroenteriti është një nga diagnozat më të shpeshta të verës për shkak dhe të shumëllojshmërisë së ushqimeve që konsumohen dhe