Kategorite

Me te lexuarat

siteadm
669 Posts
A mund të pihen bashkë paracetamoli dhe ibuprofeni?Të njohim ilaçet/suplementet

A mund të pihen bashkë paracetamoli dhe ibuprofeni?

Ibuprofeni dhe paracetamoli janë të dyja kundër dhimbjeve, dhe mund të merren në çdo farmaci. Megjithatë shpesh ka debate për
Zbulimi i sëmundjeve, kur duhen kryer analizat e gjakut dhe ato të përgjithshmetLaborator dhe Radiologji

Zbulimi i sëmundjeve, kur duhen kryer analizat e gjakut dhe ato të përgjithshmet

Cila është rëndësia e check-up-it dhe përse duhet bërë kontrolli i shëndetit? Të parandalosh është më e lehtë se të
Bunion (gungat) në këmbë. A ka zgjidhje?Ortopedi dhe Fizioterapi

Bunion (gungat) në këmbë. A ka zgjidhje?

Një bunion (hallux valgus) është një deformim i kyςit bazë të gishtit të madh të këmbës. Në shumë raste shkaku
Dhimbja dhe kruarja e veshit, ja sëmundjet që e paralajmërojnëORL

Dhimbja dhe kruarja e veshit, ja sëmundjet që e paralajmërojnë

Gjithë verën problemet e veshit përbëjnë një nga shqetësimet kryesore të pacientëve tanë. Për studim anatomik veshi ndahet në 3
Këshilla të thjeshta për dhëmbë të bardhë e të shëndetshëmGastroeneterologji

Këshilla të thjeshta për dhëmbë të bardhë e të shëndetshëm

Sëmundja kryesore që prek dhëmbët tanë është kariesi, i cili është një infeksion që shkaktohet nga mikrobet që gjenden në
Fizioterapia, sekreti i një jete të shëndetshme!Ortopedi dhe Fizioterapi

Fizioterapia, sekreti i një jete të shëndetshme!

Fizioterapia ofron shërbime terapeutike në shumë specialitete duke përfshirë: • sistemin kardio-respirator • geriatri • rheumatologji • neurologji • pediatri
Flet mjekja pediatre Anila Sevdari/ Çfarë është gastroenteriti dhe si të kujdesemi për fëmijënNena dhe Femija

Flet mjekja pediatre Anila Sevdari/ Çfarë është gastroenteriti dhe si të kujdesemi për fëmijën

Gastroenteriti është një nga diagnozat më të shpeshta të verës për shkak dhe të shumëllojshmërisë së ushqimeve që konsumohen dhe
Stina e alergjive/ Ja si të mbroheni nga sëmundjet e vjeshtësAlergjite

Stina e alergjive/ Ja si të mbroheni nga sëmundjet e vjeshtës

Alergjia e vjeshtës, është një problematikë mjaft shqetësuese, sepse jo rrallë, trajtohet si ftohje e zakonshme apo gjendje gripoze dhe
Shëndeti mendor, simptomat për të cilat duhet të kërkoni ndihmë mjekësorePsikologji

Shëndeti mendor, simptomat për të cilat duhet të kërkoni ndihmë mjekësore

Ankthi dhe depresioni janë ndër çrregullimet më të shpeshta të shëndetit mendor që po shfaqen në rritje edhe në vendin