Kategorite

Me te lexuarat

Day: October 22, 2019

Simptomat e dehidratimit tek fëmijëtNena dhe Femija

Simptomat e dehidratimit tek fëmijët

Fëmijët dehidratohen shumë shpejt, për këtë është e rëndësishme që ti vëzhgoni me kujdes. Dehidratimi do të thotë të humbasësh
Mpiksje të gjakut gjatë menstruacioneve? Këto janë shkaqetGjinekologji/ Andrologji

Mpiksje të gjakut gjatë menstruacioneve? Këto janë shkaqet

Prania e mpiksjes së gjakut gjatë menstruacioneve zakonisht është një fakt normal, por megjithatë është një aspekt që duhet mbajtur
Transfuzioni i gjakut, gjithçka që duhet të dimëLaborator dhe Radiologji

Transfuzioni i gjakut, gjithçka që duhet të dimë

Transfuzioni i gjakut është një nga shtyllat e mjekësisë aktuale. Ajo është një procedurë që shpëton një numër të madh
Çfarë duhet të hani dhe çfarë jo gjatë regjimit ushqimor FMDRegjim ushqimor

Çfarë duhet të hani dhe çfarë jo gjatë regjimit ushqimor FMD

Dieta FMD është krijuar nga doktor Valter Longo, drejtor i Longevity Insitute në Universitetin e Kalifornisë. Projekti i tij ishte